Dzień Dziecka w Budowlance

Dzień Dziecka  w Budowlance

W dniu dzisiejszym z okazji "Dnia dziecka" odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły dziewcząt i chłopców w piłce nożnej oraz w przeciąganiu liny.

Do mistrzostw szkoły w piłce nożnej chłopców zgłosiło się 10 klas, zostały one podzielone na 3 grupy.

Grupa A             Grupa B                          Grupa C

1. I ju                    1. I h                               1. I i

2. II go                   2. II i                               2. II t

3. III i                     3. III t                              3. III lo

4. III w

Po fazie grupowej wyłoniono półfinalistów, którymi byli III i, III w, III t, II t.

W pierwszym półfinale zmierzyły się klasy III i oraz III w. Po jednostronnym pojedynku wygrała III w  3:0 a Kamil Pieprzowski ustrzelił klasycznego hatrica.

O wiele ciekawszy był drugi półfinał, naprzeciw siebie stanęły klasy III t i II t. Po emocjonującym spotkaniu mecz zakończył się zwycięstwem klasy III t 3:1.

W walce o 3 miejsce spotkały się klasy II t i III i. W regulaminowym czasie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a o wyłonieniu zwycięscy decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy z klasy II t i to oni zajęli najniższe miejsce na podium.

W meczu finałowym zagrały III t i III w, obydwie drużyny spotkały się ze sobą już w fazie grupowej, ale tam mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Tu od początku dominowała klasa III w, która objęła prowadzenie po strzale Przednówka. Klasa III t bardzo szybko wyrównała a nawet wyszła na prowadzenie 2:1. Gdy już wszyscy czekali na końcowy gwizdek sędziego pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Pieprzowski i tym samym doprowadził do remisu 2:2. O mistrzostwie musiały decydować karne a te lepiej wykonywali zawodnicy III t i to oni obronili tytuł zdobyty przed rokiem.

Ostateczna klasyfikacja:

1. III t

2. III w.

3. II t.

4. III i.

Najlepszym strzelcem został Kamil Pieprzowski z klasy III w, najlepszym bramkarzem Radosław Kielar z III t.

Zwycięskie drużyny grały w następujących składach:

III t - Burda Szymon, Smoląg Łukasz, Kiecak Mateusz, Kudełka Grzegorz, Dytmajer Jakub, Buczak Tomasz, Kozak Sebastian, Burak Jan, Świderek Damian, Kielar Radosław.

III w - Kusz Łukasz, Kawa Patryk, Kowalczuk Marcin, Oliginiewicz Kamil, Wilk Grzesiek, Pieprzowski Kamil, Przednowek Mateusz, Puszka Krzysztof, Karbownik Patryk, Jarszak Cezary.

II t - Ozdoba Krzysztof, Wlaź Karol, Janik Michał, Łysiak Dawid, Rzepka Dawid, Wicijewski Patryk, Wawryszczuk Albert, Ferens Krzysztof, Górnik Karol, Lentowicz Mateusz.

III i - Przednowek Dawid, Wacko Mateusz, Oberda Mikołaj, Pisarek Daniel, Kolasa Szymon, Dziura Rafał, Dyl Mateusz, Bosiak Krzysztof, Buczuliński Damian, Jasiński Michał.

Do mistrzostw szkoły dziewcząt zgłosiło się cztery klasy III o, I o, I g oraz III ko. Na boisku pojawiły się tylko te dwie pierwsze klasy i to one rozegrały między sobą mecz. Po ciekawym spotkaniu wygrał klasa III o 2:1.

Odbyły się również mistrzostwa szkoły w przeciąganiu liny. Zgłosiły się cztery klasy I ju, III i, III w oraz III t. W półfinałowych starciach klasa III t pokonała klasę III w a III i I ju. Trzecie miejsce wywalczyła klasa I ju pokonując III w. Natomiast w finale III i pokonała III t.

Zawody przygotowali i przeprowadzili Nauczyciele Wf.